Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Dawka kreatywności

Dzień Ojca
dawka

Dzień Ojca

W najdłuższy dzień roku (tak, to dzisiaj!) pozwoliliśmy sobie post z cyklu #WeekendowaDawkaKreatywności opublikować nieco później...mamy przecież więcej czasu na bycie kreatywnymi 😉 A oto kolejna inspiracja dla Was... Muzeum Uniwersytetu zdobi wiele wizerunków przedstawiających ludzi zasłużonych dla świata nauki i kultury. A może by tak uhonorować tatę z okazji zbliżającego się Dnia Ojca i stworzyć jego podobiznę? Wystarczy trochę mąki, soli i wody!
Read More o Dzień Ojca
Gra Memory
dawka

Gra Memory

Tym razem przygotowaliśmy dla Was idealną zabawę na wakacyjne wyjazdy! Chyba każdy z nas grał kiedyś w memory. Ale te są wyjątkowe! Na kartach zostały przedstawione eksponaty, które możecie zobaczyć w naszym Muzeum. Jedyne co musicie zrobić to wydrukować podwójnie karty na kartce A4. Można też podkleić je tekturą, wtedy posłużą Wam dłużej.
Read More o Gra Memory
Połącz kropki
dawka

Połącz kropki

Nudzicie się w domach? Szukacie sposobów rozruszanie nie tylko ciała, ale i mózgu? Trafiliście idealnie! Na ten weekend proponujemy trochę rozrywki zarówno dla małych jak i dużych. Połączcie kropki, a ukażą się Wam obiekty z kolekcji naszego Muzeum. Ciekawi jesteśmy czy je poznacie.
Read More o Połącz kropki
Pokoloruj Jagiełłę
dawka

Pokoloruj Jagiełłę

Było już Collegium Maius, była już Jadwiga… kogo nam brakuje? Naszego króla, czyli Władysława Jagiełły! Nie chcieliśmy, żeby Jadwiga czuła się samotna.
Read More o Pokoloruj Jagiełłę
Portret
dawka

Portret

Dziś, po raz kolejny, zainspirujemy się portretami z kolekcji naszego Muzeum. Jednak tym razem sami stworzymy dzieło sztuki. Kto będzie osobą portretowaną? To już zależy od Was! Może to być mama, tata, siostra, brat... nawet pies lub kot! Jeśli tylko będzie dostatecznie cierpliwi.
Read More o Portret