Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Gaudeamus! Build a medieval university

Gaudeamus! Build a medieval university

The Jagiellonian University presents its first board game: Gaudeamus! Build a Medieval University. Travel back in time to medieval Cracow and become one of the historical personages: Queen Jadwiga of Anjou, King Władysław Jagiełło, King Casimir the Great, or Cardinal Zbigniew Oleśnicki. Build the first Polish university and make it famous all over Europe!

Akcja gry rozgrywa się na przełomie XV i XVI stulecia, okresu przypadającego na czas rozkwitu krakowskiej uczelni. Celem gry jest założenie uniwersytetu z 4 wydziałami: sztuk wyzwolonych, medycyną, prawem i teologią. Pierwszy z graczy, który utworzy wszystkie wydziały – wygrywa! W drodze do zwycięstwa należy gromadzić fundusze, pozyskać uczonych, pokonać rywali i piętrzące się przeszkody. Planszówka nie wymaga posiadania wiedzy historycznej. Wydarzenia opisane na kartach pozwolą każdemu zaznajomić się z dziejami nauki europejskiej i wpisującą się w nie historią krakowskiej Alma Mater. W trakcie rozgrywki można poznać m.in. ciekawostki historyczne na temat uniwersytetu, artefakty z epoki, informacje o wybitnych uczonych tamtego okresu, jak również dowiedzieć się o obyczajach przybliżających charakter średniowiecznego środowiska akademickiego i Krakowa.

Gra będzie atrakcyjna zarówno dla pasjonatów planszówek, historii, ale także osób lubiących rywalizację i dobrą zabawę. Tu liczy się nie tylko szczęście, ale także strategia, także powodzenia!

Grę będzie można kupić od 16 grudnia 2021 na Stoisku Promocyjnym UJ w naszym Muzeum - email: sklep-maius@uj.edu.pl; tel.: 12 663 15 22.

https://stoisko-online.uj.edu.pl/gra-planszowa-gaudeamus-zbuduj-sredniowieczny-u/3-7-261

Video gallery