Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Nested Portlets Nested Portlets

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Media

video

Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim

05.12.2018
Wystawa w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius miała charakter przekrojowy, prezentowała zarówno dokumenty archiwalne sięgające XVIII wieku, portrety profesorów UJ malowane przez wybitnych absolwentów ASP w Krakowie jaki najważniejsze pola obecnej współpracy i działalności – w szczególności w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki.
Read More o Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim
video

Draw your sabres! European swordsmanship

14.09.2018
Watch the first movie clip covering the exhibition in the Jagiellonian University Museum. The main topic of the exhibition is the history of swordsmanship in Poland, both in its intangible legacy – culture of martial arts and symbolism – and as an analysis of history of Polish fencing schools, masters and adepts
Read More o Draw your sabres! European swordsmanship
video

Wernisaż wystawy "Spotkanie sztuki z Wiatrem"

21.06.2018
Wystawa ta jest wyjątkowa, ponieważ udowadnia, że w życiu każdego człowieka można znaleźć czas i miejsce na poszukiwanie piękna i zachwytu nad otaczającym go światem, niezależnie od tego, czy jest to świat tworzony węglem, czy farbą olejną. To zbiór prac, który udowadnia, że tak, jak potrzebujemy harmonii i równowagi w naszym otoczeniu, tak samo, a może nawet bardziej, potrzebujemy odnaleźć je w sobie samym, aby nasze życie stało się kompletne.
Read More o Wernisaż wystawy "Spotkanie sztuki z Wiatrem"
video

Wystawa "Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej"

16.05.2018
Dnia 16 kwietnia 2018 roku w Ogrodzie Profesorskim odbył się wernisaż wystawy pt. „Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej”. Wystawa przedstawia losy geografów polskich walczących na frontach II wojny światowej a także tych prowadzących tajne nauczanie w ramach działalności polskiego Państwa podziemnego. Po wernisażu w Auli Jagiellońskiej odbyła się uroczystość wręczenia Medali Pamiątkowych 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego W tym roku tym wyjątkowym wyróżnieniem uhonorowano Rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, dyrektora Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Krzysztofa Stopkę a także całą redakcję miesięcznika „Alma Mater”.
Read More o Wystawa "Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej"
video

Uroczystość nadania doktoratu honoris causa UJ prof. Jacques’owi Leroy

07.05.2018
W dniu 13 kwietnia br. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego profesorowi Jacques’owi Leroy z Uniwersytetu w Orleanie
Read More o Uroczystość nadania doktoratu honoris causa UJ prof. Jacques’owi Leroy