Oprowadzanie po nowej wystawie

Oprowadzanie po nowej wystawie

29.09.2021
„Czas zatrzymany”, „Uczta”, „Rytuały”, „Katedra” to tytuły niektórych prac składających się na wystawę pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021” prezentowanej w Muzeum UJ. O inspiracjach i technikach swojego warsztatu opowie sam artysta 28 października o godz. 16.00. Podczas oprowadzania wkroczymy do labiryntu znaczeń jego obrazów i grafik. Wiodący na wystawie motyw katedry wciągnie nas w wędrówkę po zawiłej geometrii gotyckich murów, pulsujących barwami witalności.
więcej o Oprowadzanie po nowej wystawie
Wyróżnienie dla naszego Muzeum

Wyróżnienie dla naszego Muzeum

21.09.2021
Informujemy, że nasze działania edukacyjne zostały docenione przez wydawnictwo edukacyjne Twinkl Polska, a strona została uwzględniona w rankingu „Najciekawsze Muzea w Polsce - Małopolska”. Zapraszamy do lektury.
więcej o Wyróżnienie dla naszego Muzeum
Nowe godziny otwarcia Muzeum

Nowe godziny otwarcia Muzeum

06.09.2021
Dziedziniec Muzeum i kawiarnia „U Pęcherza” są czynne codziennie w godz. 9:00 – 19:00. Ekspozycja główna Muzeum (od Librarii do Auli) jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 15:30 (zwiedzać można do godz. 16:00) oraz w soboty w godz. 10:00 – 14:30 (zwiedzać można do godz. 15:00) z przerwą techniczną w godz. 12:30 – 13:00. Zwiedzanie bezpłatne odbywa się w środy w godz. 13:00 – 15:30.
więcej o Nowe godziny otwarcia Muzeum
„Węgierski” Uniwersytet Krakowski. Rozmowa z prof. Stanisławem A. Sroką

„Węgierski” Uniwersytet Krakowski. Rozmowa z prof. Stanisławem A. Sroką

18.06.2021
W Krakowie nie brakuje pamiątek przypominających o Węgrach. Skąd się wzięły? Na przełomie wieków średnich i nowożytności wzajemne relacje zacieśniały się nie tylko na gruncie politycznym i gospodarczym, ale także kulturalnym i naukowym. Węgrzy masowo zjeżdżali na Uniwersytet Krakowski…
więcej o „Węgierski” Uniwersytet Krakowski. Rozmowa z prof. Stanisławem A. Sroką
Wernisaż wystawy „Grzegorz Zygier Twoone Next”

Wernisaż wystawy „Grzegorz Zygier Twoone Next”

01.06.2021
W dniu 21 maja br. w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim odbył się wernisaż wystawy "Grzegorz Zygier Twoone Next". To kolejna odsłona serii, tym razem obszerniejsza niż jej krakowski pokaz – w salach ekspozycyjnych Ośrodka można obejrzeć 16 prac z cyklu „Twoone Next” oraz 5 prac z tzw. „Zestawu autorskiego”.
więcej o Wernisaż wystawy „Grzegorz Zygier Twoone Next”