Kalendarz muzealny na rok 2022

Kalendarz muzealny na rok 2022

31.12.2021
Z radością prezentujemy nasz nowy muzealny kalendarz na 2022 rok! Jego tegorocznym tematem jest unikatowa kolekcja klocków drzeworytniczych. W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przechowywanych jest ich aż 2816. Najcenniejszą część tego zbioru stanowią klocki wykonane specjalnie do ozdobienia Biblii w przekładzie Marcina Lutra, której pierwsze wydanie ukazało się w 1534 roku.
więcej o Kalendarz muzealny na rok 2022
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

23.12.2021
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy Państwu zdrowia, pogody ducha i wiary w lepsze jutro, a także wszelkiej pomyślności i radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
więcej o Życzenia świąteczne
Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet

Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet

16.12.2021
Uniwersytet Jagielloński prezentuję pierwszą grę planszową „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”. Przenieś się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa i zostań jedną z historycznych postaci – Jadwigą Andegaweńską, Władysławem Jagiełłą, Kazimierzem Wielkim lub kardynałem Zbigniewem Oleśnickim. Zbuduj najstarszy polski uniwersytet słynny na całą Europę!
więcej o Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet
SPiN Day 2021

SPiN Day 2021

05.11.2021
W ramach tegorocznej edycji SPIN DAY - Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki zapraszamy 10 listopada br. (środa) do Muzeum UJ. Z biletem za symboliczną złotówkę (do nabycia w kasie Muzeum od dzisiaj) można obejrzeć dwie wystawy czasowe i wziąć udział w warsztatach.
więcej o SPiN Day 2021
Nowa wystawa czasowa

Nowa wystawa czasowa

12.01.2022
Zpraszamy do zwiedzania nowej wystawy pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981–2021”. Dla prezentowanej w lektoriach Collegium Maius wystawy główną inspiracją była seria malarska i graficzna z motywami średniowiecznych katedr.
więcej o Nowa wystawa czasowa