Nowa wystawa w Ogrodzie Profesorskim

Wczoraj w południe odbył się wernisaż wystawy pt. „Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej”.

Otwarcia ekspozycji w Ogrodzie Profesorskim dokonał Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak w towarzystwie prof. Antoniego Jackowskiego, dyrektora Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ dr hab. Marka Drewika i dyrektora Muzeum UJ prof. Krzysztofa Stopki.  Wystawa planszowa obejmuje m.in.: wykaz ośrodków geograficznych w Polsce w 1939 roku, sytuację geografów na początku wojny i informację o badaniach naukowych prowadzonych w czasie wojny.

Nieco później w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius wręczono Medale Pamiątkowe 100-lecia Polskiego Towarzystwa Geograficznego Rektorowi UJ prof. Wojciechowi Nowakowi, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz redakcji miesięcznika UJ „Alma Mater”.

Wystawę w Ogrodzie Profesorskim można oglądać codziennie do 15 lipca br. Wstęp wolny.

Data opublikowania: 17.04.2018