Wystawa: „Kraków i Uniwersytet Jagielloński na kartach pocztowych sprzed 100 lat”

Wystawa opracowania i przygotowana przez prof. Aleksandra B. Skotnickiego obrazuje uroczystości związane z 500-leciem odnowienia Akademii Krakowskiej (1400-1900).

Wówczas to, do byłej stolicy nieistniejącego państwa przybyło kilkudziesięciu rektorów i profesorów z wszystkich europejskich i trzech amerykańskich uniwersytetów. Dnia 8 czerwca 1900 na dziedzińcu Collegium Maius stanął zamówiony przez władze UJ pomnik Mikołaja Kopernika, najsłynniejszego studenta Akademii (w latach 1491-1495). Wystawa pokazuje równocześnie Kraków tamtego czasu, jaki zobaczyli wybitni goście z pozostałych zaborów i innych krajów. Możemy też podziwiać w oryginale piękne pocztówki krakowskie z lat 1900-1914.

Wystawę można zwiedzać do 31 października.

Data opublikowania: 22.06.2018