Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.

Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, 18 listopada 2018 r. godz. 10:00 – 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30).

W tegorocznym programie polecamy:

1. Rozpoczęcie Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich od uruchomienia grającego zegara na dziedzińcu, godz. 10:00.

2. Pokaz obiektów po konserwacji, m.in. gotyckiej piety i japońskiej kadzielnicy z ok. 1880 r., w Librarii.

3. Zwiedzanie wystaw czasowych:
- „Szable w dłoń! Szermierka szablą jako polskie dziedzictwo narodowe” w salach parterowych - oprowadzanie kuratorskie o 11:00, 12:00 oraz 13:00;

- "Mickiewicz w Krakowie" w sali parterowej (w godz. 13:00-16:00);

- "Korporanci w służbie niepodległej. Pokaz pamiątek ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego" w Auli Jagiellońskiej;
- „W krainie pamiątek. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” - pokaz wybranych artefaktów z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego na terenie ekspozycji stałej;

- "Kraków i Uniwersytet Jagielloński na kartach pocztowych sprzed 100 lat" w piwnicach.

4. Zwiedzanie ekspozycji głównej od Librarii do Auli.

Data opublikowania: 14.11.2018