Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aplikacja mobilna VisitMalopolska

Już od soboty 24 stycznia br. będzie można zwiedzać Muzeum UJ przy pomocy aplikacji mobilnej visitmalopolska. Jak korzystać z aplikacji? Szczegóły poniżej.

  1. Ze strony visitmalopolska.pl pobierz aplikację mobilną visitmalopolska (dostępne wersje dla: Android, Apple iOS, Windows Phone) i zainstaluj ją w telefonie.
  2. Otwórz aplikację.
  3. Klikając w strzałkę w prawym dolnym rogu przejdź do „Zwiedzaj miejsca przy użyciu beaconów” i kliknij „Rozpocznij”. Pojawi się komunikat: „Do poprawnego działania aplikacja potrzebuje następujących funkcji:
  4. Bluetooth,
  5. Lokalizacja GPS – proszę go zaakceptować.
  6. Przejdź do ekranu głównego i na samym dole znajdź „Ustawienia” (włącz na chwilę transfer danych), a następnie do zakładki „Synchronizacja danych”. Kliknij w przycisk „Synchronizuj wszystkie treści” lub poszczególnych modułów. Nowe dane zostaną pobrane na telefon.
  7. Włącz Bluetooth i aplikację visitmalopolska.
  8. Po zbliżeniu się do miejsca/eksponatu, gdzie znajduje się beacon automatyczne zostanie wyświetlone powiadomienie o beaconie (poczekaj 30 sekund). Na terenie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się 15 beaconów (3 becony fukcjonują na parterze, 12 na I ekspozycji).
  9. Po kliknięciu w powiadomienie na ekranie telefonu wyświetli się lista treści związanych z beaconem. Po kliknięciu w daną treść wyświetlą się szczegóły.

Zapraszamy!
 

Data opublikowania: 24.01.2020
Osoba publikująca: Paweł Siemianowski