Oprowadzanie po nowej wystawie

„Czas zatrzymany”, „Uczta”, „Rytuały”, „Katedra” to tytuły niektórych prac składających się na wystawę pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021” prezentowanej w Muzeum UJ. O inspiracjach i technikach swojego warsztatu opowie sam artysta 28 października o godz. 16.00. Podczas oprowadzania wkroczymy do labiryntu znaczeń jego obrazów i grafik. Wiodący na wystawie motyw katedry wciągnie nas w wędrówkę po zawiłej geometrii gotyckich murów, pulsujących barwami witalności.

Na oprowadzanie obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać za pomocą maila: collegiummaius.promocja@uj.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Oprowadzanie wpisuje się w festiwal MOVE UP! i jest połączone z dyskusją poświęconą wyzwaniom dydaktyki tradycyjnych mediów artystycznych w dobie dynamicznych przemian wrażliwości wizualnej i mediów cyfrowych. W rozmowie, która odbędzie się o godz. 18:00 w dawnym Hotelu Cracovia wezmą udział: Romuald Oramus, Kinga Łapot-Dzierwa oraz Piotr Jargusz.

***

W dniu 7 października br. w Muzeum UJ odbył się wernisaż wystawy pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021”. Licznie zgromadzona publiczność została przywitana przez dyrektora Muzeum UJ prof. Krzysztofa Stopkę oraz Prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotra Jedynaka.

O koncepcji wystawy i przygotowaniach opowiedziała jej kuratorka Anna Lohn-Pieróg. Głos zabrał także John Hittinger z St.Thomas University w Houston wspominając o polsko-ameykańskiej współpracy oraz kolejnej wystawie krakowskiego artysty, którą będzie można podiziwać w Stanach Zjednoczonych. Na koniec głos zabrał sam artysta. Dziękując za możliwość pokazania wystawy w gmachu reprezentacyjnym Uniwersytet Jagiellońskiego rozprawiał o idei czasu.

Wystawę będzie można oglądać w salach na parterze Collegium Maius od 8 października do 15 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:30 (przerwa techniczna w godz. 12:10-13:00) oraz w soboty w godz. 10:00-14:30 (przerwa techniczna w godz. 12:30-13:00). Wstęp wolny.