Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Oprowadzanie po nowej wystawie

Oprowadzanie po nowej wystawie

„Czas zatrzymany”, „Uczta”, „Rytuały”, „Katedra” to tytuły niektórych prac składających się na wystawę pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021” prezentowanej w Muzeum UJ. O inspiracjach i technikach swojego warsztatu opowie sam artysta 28 października o godz. 16.00. Podczas oprowadzania wkroczymy do labiryntu znaczeń jego obrazów i grafik. Wiodący na wystawie motyw katedry wciągnie nas w wędrówkę po zawiłej geometrii gotyckich murów, pulsujących barwami witalności.

Na oprowadzanie obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać za pomocą maila: collegiummaius.promocja@uj.edu.pl

Liczba miejsc jest ograniczona.

Oprowadzanie wpisuje się w festiwal MOVE UP! i jest połączone z dyskusją poświęconą wyzwaniom dydaktyki tradycyjnych mediów artystycznych w dobie dynamicznych przemian wrażliwości wizualnej i mediów cyfrowych. W rozmowie, która odbędzie się o godz. 18:00 w dawnym Hotelu Cracovia wezmą udział: Romuald Oramus, Kinga Łapot-Dzierwa oraz Piotr Jargusz.

***

W dniu 7 października br. w Muzeum UJ odbył się wernisaż wystawy pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021”. Licznie zgromadzona publiczność została przywitana przez dyrektora Muzeum UJ prof. Krzysztofa Stopkę oraz Prorektora ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Piotra Jedynaka.

O koncepcji wystawy i przygotowaniach opowiedziała jej kuratorka Anna Lohn-Pieróg. Głos zabrał także John Hittinger z St.Thomas University w Houston wspominając o polsko-ameykańskiej współpracy oraz kolejnej wystawie krakowskiego artysty, którą będzie można podiziwać w Stanach Zjednoczonych. Na koniec głos zabrał sam artysta. Dziękując za możliwość pokazania wystawy w gmachu reprezentacyjnym Uniwersytet Jagiellońskiego rozprawiał o idei czasu.

Wystawę będzie można oglądać w salach na parterze Collegium Maius od 8 października do 15 stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-15:30 (przerwa techniczna w godz. 12:10-13:00) oraz w soboty w godz. 10:00-14:30 (przerwa techniczna w godz. 12:30-13:00). Wstęp wolny. 

Zobacz galerię zdjęć