W dniu 7 października Muzeum będzie zamknięte

03.10.2016
UWAGA ! Ze w względu na realizację filmu edukacyjnego w dniu 7 października 2016 roku Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie zamknięte. Wejście na dziedziniec od godziny 16.00. Przepraszamy!
więcej o W dniu 7 października Muzeum będzie zamknięte

Nauki dawne i niedawne

13.09.2016
Od 2 września 2016 zapraszamy do oglądania wystawy interaktywnej „Nauki dawne i niedawne”, która zamieniła ekspozycję „Wszystko… jest liczbą”. Wystawa „Nauki dawne i niedawne”, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie udowadnia, że nauka matematyki, fizyki czy astronomii nie musi być mozolnym przebijaniem się przez gąszcz coraz mniej zrozumiałych wzorów, czy wkuwaniem sto pięćdziesiątego trzeciego twierdzenia, prawa lub definicji. Na naszej wystawie jest to zabawa, przez którą można lepiej poznać prawa rządzące światem.
więcej o Nauki dawne i niedawne

Wejście od ul. Jagiellońskiej zamknięte

25.08.2016
W najbliższy poniedziałek (29 sierpnia) wejście do naszego Muzeum od ul. Jagiellońskiej będzie ZAMKNIĘTE. Otwarte zostanie wejście od ul. św. Anny.
więcej o Wejście od ul. Jagiellońskiej zamknięte

Wizyta Związku Kawalerów Maltańskich

08.08.2016
Ordre de Malte Belgique, czyli Związek Kawalerów Maltańskich z Belgii pod przewodnictwem dr Thierry Woutersa, odwiedził Collegium Maius. Pomiędzy obowiązkami związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży grupa zwiedziła stałą ekspozycję Muzeum oraz wystawę czasową „O Świętości! Uniwersytet Jagielloński i jego święci wychowankowie". Wśród wyjątkowych gości znalazła się Anna d'Udekem z domu Komorowska – matka królowej Belgii Matyldy. Na koniec goście wpisali się do księgi pamiątkowej.
więcej o Wizyta Związku Kawalerów Maltańskich

26.07.2016
Funkcjonowanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Światowych Dni Młodzieży 25.07-01.08.2016: 1. Ekspozycje stałe, Ogród Profesorski i Zaułek Estreichera będą zamknięte. 2. Wystawa czasowa „O Świętości! Uniwersytet Jagielloński i jego święci wychowankowie" będzie otwarta w godz. 10:00-16:00 z wyjątkiem 27 lipca. 3. Dziedziniec Collegium Maius będzie dostępny w godzinach 8:00-16:00 z licznymi ograniczeniami. Wejście od ul. Jagiellońskiej, wyjście na ul. Św. Anny. W środę 27 lipca 2016 r. dziedziniec będzie zamknięty.
więcej o Funkcjonowanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego podczas Światowych Dni Młodzieży