Pomiń baner

Godziny zwiedzania Muzeum

Godziny zwiedzania Muzeum

07.12.2023
Uprzejmie przypominamy, że ekspozycję główną można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30). Wejście co 30 minut. Oprowadzanie odbywa się w językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zwiedzanie bezpłatne (bez przewodnika) odbywa się w środy w godz. 13:30-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30).
więcej o Godziny zwiedzania Muzeum
Wykład: Pochód inauguracyjny

Wykład: Pochód inauguracyjny

21.07.2023
Uniwersytet Jagielloński zaprasza na wykład i konsultacje społeczne poświęcone wpisaniu pochodu inauguracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie odbędzie się 28 lipca 2023 roku o godz. 10.00 w Sali im. M. Bobrzyńskiego w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wykład: Pochód inauguracyjny
„Kopernik i jego świat” wystawa jubileuszowa na Zamku Królewskim w Warszawie

„Kopernik i jego świat” wystawa jubileuszowa na Zamku Królewskim w Warszawie

07.06.2023
Rok 2023 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika w związku z 550. rocznicą urodzin astronoma. Co więcej, jest to również Rok Jana Matejki – twórcy monumentalnego przedstawienia malarskiego “Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem”. Doniosłość rocznic skłoniła Muzeum UJ do zainicjowania współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie nad jubileuszową wystawą poświęconą życiu i działalności wszechstronnego polskiego uczonego i odkrywcy. Organizatorzy – najstarszy polski uniwersytet i Zamek Królewski w Warszawie – postawili sobie za cel stworzenie wyjątkowego wydarzenia.
więcej o „Kopernik i jego świat” wystawa jubileuszowa na Zamku Królewskim w Warszawie
Dzień Otwarty Magistratu

Dzień Otwarty Magistratu

30.05.2023
W dniu 4 czerwca br. odbędzie się Dzień Otwarty Magistratu. Z tej okazji zapraszamy do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i na nasze stoisko przy ul. Franciszkańskiej 4. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, o których można przeczytać po otwarciu artykułu.
więcej o Dzień Otwarty Magistratu
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

06.04.2023
Pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Niech nadchodzący czas przepełniony będzie radością i pokojem oraz niech przyniesie wiele serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Wesołych Świąt! Życzy Dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Życzenia świąteczne