Konkurs „Krakuskowym tropem” dla klas III szkół podstawowych

Konkurs „Krakuskowym tropem” dla klas III szkół podstawowych

10.10.2023
Najlepszym prezentem na 550. urodziny Mikołaja Kopernika są młodzi ludzie zaszczepieni pasją do nauki, zainteresowani postacią astronoma i jego dokonaniami. Dlatego wraz ze Społeczną Szkołą Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Akademią Żakowską organizujemy konkurs dla klas III szkół podstawowych „Krakuskowym tropem - Mikołaj Kopernik w Krakowie”. Otwórz artykuł, aby przeczytać więcej informacji.
więcej o Konkurs „Krakuskowym tropem” dla klas III szkół podstawowych
Inauguracja nowego roku akademickiego

Inauguracja nowego roku akademickiego

29.09.2023
Dzień 1 października ma szczególne znaczenie dla Krakowa i społeczności akademickiej — nieprzerwanie od lat odbywa się wtedy inauguracja roku akademickiego, a pochód inauguracyjny wyrusza właśnie z Collegium Maius. Z tej okazji zapraszamy Państwa, wyjątkowo w niedzielę, do odwiedzenia stałej ekspozycji Muzeum w godz. 12:30 – 14:30 (ostatnie wejście) oraz wystawy interaktywnej „Nauki dawne i niedawne” w cenie 1 zł!
więcej o Inauguracja nowego roku akademickiego
Małopolska Noc Naukowców 2023

Małopolska Noc Naukowców 2023

21.09.2023
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rejestracja na wydarzenia rusza 21 września o godz. 9:00. W tym roku w roli głównej występuje Mikołaj Kopernik, jak na jubilata przystało, oraz… kolor. Po otwarciu artykułu przeczytasz program wydarzenia.
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2023
Godziny zwiedzania Muzeum

Godziny zwiedzania Muzeum

07.12.2023
Uprzejmie przypominamy, że ekspozycję główną można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30). Wejście co 30 minut. Oprowadzanie odbywa się w językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zwiedzanie bezpłatne (bez przewodnika) odbywa się w środy w godz. 13:30-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30).
więcej o Godziny zwiedzania Muzeum
Wykład: Pochód inauguracyjny

Wykład: Pochód inauguracyjny

21.07.2023
Uniwersytet Jagielloński zaprasza na wykład i konsultacje społeczne poświęcone wpisaniu pochodu inauguracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie odbędzie się 28 lipca 2023 roku o godz. 10.00 w Sali im. M. Bobrzyńskiego w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Wykład: Pochód inauguracyjny