Pomiń baner

więcej o wiadomosci-aktualnosci-agregat

Doktor z białego marmuru - nowy eksponat w kolekcji Muzem

15.12.2015
Datowana jest na około 1340 rok rzeźba jest już własnością Muzeum. Dzieło należało do zespołu rzeźb funeralnych profesorów uniwersyteckich, które powstały w Bolonii (przechowywane są w większości w Museo Civico Medievale w Bolonii). Najprawdopodobniej stanowiła centralną część kompozycji dłuższego boku sarkofagu. Przy zakupie rzeźby pomogli historycy sztuki z Wawelu, a sfinansował go darczyńca ze Szwecji
więcej o Doktor z białego marmuru - nowy eksponat w kolekcji Muzem

Konkurs serwisu "Kraków nasze miasto"

02.03.2016
Redakcja serwisu "Kraków nasze miasto" zaprasza do wzięcia udziału w głosowaniu, które ma wyłonić krakowskie muzea z najciekawszą ekspozycją
więcej o Konkurs serwisu "Kraków nasze miasto"

Fotografie z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Dzienniku Polskim

15.12.2015
Do 19 marca włącznie, w każdy wtorek, środę, czwartek i sobotę w Dzienniku Polskim w ramach kolekcji „KRAKÓW na starych fotografiach" ukazywać się będą fotografie autorstwa Franciszka Kleina. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i zostały wykonane w latach 1908 - 1913.
więcej o Fotografie z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Dzienniku Polskim

Doroczne porządki w Muzeum

15.12.2015
Zakończyły się doroczne porządki w salach ekspozycyjnych naszego Muzeum, co oznacza, że do zwiedzania przywrócono stałą część ekspozycji (od Librarii do Auli) oraz 2. część ekspozycji (m.in. z wystawą instrumentów naukowych oraz galerią rzeźby średniowiecznej). Z kolei do 18 marca br. Klatka Rektorska i sala im. M. Bobrzyńskiego będą niedostępne z powodu prac związanych z wymianą chodnika.
więcej o Doroczne porządki w Muzeum