Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

wiadomość

Doktor z białego marmuru - nowy eksponat w kolekcji Muzem

15.12.2015
Datowana jest na około 1340 rok rzeźba jest już własnością Muzeum. Dzieło należało do zespołu rzeźb funeralnych profesorów uniwersyteckich, które powstały w Bolonii (przechowywane są w większości w Museo Civico Medievale w Bolonii). Najprawdopodobniej stanowiła centralną część kompozycji dłuższego boku sarkofagu. Przy zakupie rzeźby pomogli historycy sztuki z Wawelu, a sfinansował go darczyńca ze Szwecji
więcej o Doktor z białego marmuru - nowy eksponat w kolekcji Muzem
wiadomość

Konkurs serwisu "Kraków nasze miasto"

02.03.2016
Redakcja serwisu "Kraków nasze miasto" zaprasza do wzięcia udziału w głosowaniu, które ma wyłonić krakowskie muzea z najciekawszą ekspozycją
więcej o Konkurs serwisu "Kraków nasze miasto"
wiadomość

Fotografie z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Dzienniku Polskim

15.12.2015
Do 19 marca włącznie, w każdy wtorek, środę, czwartek i sobotę w Dzienniku Polskim w ramach kolekcji „KRAKÓW na starych fotografiach" ukazywać się będą fotografie autorstwa Franciszka Kleina. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i zostały wykonane w latach 1908 - 1913.
więcej o Fotografie z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Dzienniku Polskim
wiadomość

Doroczne porządki w Muzeum

15.12.2015
Zakończyły się doroczne porządki w salach ekspozycyjnych naszego Muzeum, co oznacza, że do zwiedzania przywrócono stałą część ekspozycji (od Librarii do Auli) oraz 2. część ekspozycji (m.in. z wystawą instrumentów naukowych oraz galerią rzeźby średniowiecznej). Z kolei do 18 marca br. Klatka Rektorska i sala im. M. Bobrzyńskiego będą niedostępne z powodu prac związanych z wymianą chodnika.
więcej o Doroczne porządki w Muzeum
wiadomość

Katalog do wystawy "Rzecz o roku 1863" dostępny na rynku księgarskim

15.12.2015
Na krakowskim rynku wydawniczym pojawiła się nowa obowiązkowa pozycja – publikacja pt. „Rzecz o roku 1863. Uniwersytet Jagielloński wobec powstania styczniowego". Publikacja towarzyszy wystawie o tym samym tytule. Katalog można nabyć w sklepiku muzealnym Negotiolum oraz Księgarni Akademickiej przy ul. Św. Anny 6.
więcej o Katalog do wystawy "Rzecz o roku 1863" dostępny na rynku księgarskim