Pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu”

11.01.2019
Zapraszamy na pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu” w reżyserii Antoniego Bohdziewicza. Wdzięczna komedia z 1962 roku została zrealizowana częściowo we wnętrzach Pałacu Pusłowskich, a jedną z drugoplanowych ról zagrał nie kto inny jak hrabia Xawery Pusłowski, bohater wystawy „Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy". Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia br. o godz. 17:00 w Pałacu Pusłowskich przy ul. Westerplatte 10. Tuż przed seansem, o godz. 16:00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Pani Róża Książek-Czerwińska.
więcej o Pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu”

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.

16.11.2018
Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, 18 listopada 2018 r. godz. 10:00 – 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30).
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.

IV Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza

24.10.2018
Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Festiwalu Muzyki Dawnej, który odbędzie się w dniu 27 października (sobota).
więcej o IV Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza

Wykład dra Marka A. Stella-Sawickiego w Collegium Maius

18.10.2018
Już w najbliższy piątek! Muzeum UJ serdecznie zaprasza na wykład dra Marka A. Stella-Sawickiego w Collegium Maius dnia 19.10.2018 r. o godz. 16.00. Bądźcie! Najnowszy wkład do bogatej już literatury związanej z Zakonem Maltańskim jest niezwykłym dziełem. Nosi angielski tytuł „A contextual chronology of the Sovereign Military Hospitaller Order of Saint John of Jerusalem of Rhodes and of Malta - the first 900 years”. Nic dziwnego; autorem jest członek Polskiego Związku Kawalerów Maltańskich, zamieszkały w Anglii Marek Stella-Sawicki. W podtytule wybił obowiązujące po dziś dzień motto Zakonu „Tuitio fidei et obsequium pauperum”, wzywające jego członków do obrony wiary i pełnienia pokornej posługi wobec biednych.
więcej o Wykład dra Marka A. Stella-Sawickiego w Collegium Maius

Mickiewicz w Krakowie

16.10.2018
Z inicjatywy pani prof. dr hab. Marii Korytowskiej, kierownika Katedry Komparatystyki Porównawczej oraz dr Stanisława Dziedzica, Dyrektora Biblioteki Kraków, została przygotowana w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w sali parterowej Collegium Maius zwanej „rezydencją czwartą” mieszcząca się za lektorium Platona, wystawa Adam Mickiewicz w Krakowie towarzysząca konferencji Konteksty Mickiewiczowskie zorganizowanej z okazji 220 rocznicy urodzin Adama Mickiewicza Tytuł wystawy został nadany przez panią prof. Marię Korytowską