Program Małopolskiej Nocy Naukowców w Muzeum UJ

19.09.2018
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, 28 września 2018 r. godz. 18:00 – 22:00. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja, której można dokonać na www.nauka.uj.edu.pl/mnn Szczegóły programu naszego wydarzenia można odnaleźć w artykule
więcej o Program Małopolskiej Nocy Naukowców w Muzeum UJ

19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

17.07.2018
W programie tegorocznego festiwalu, który potrwa od 22 do 29 lipca, pojawią się tańce i balety związane z wojną i wojskowością. Nie zabraknie tanecznych prezentacji przedstawiających batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki, a także choreograficznych ilustracji walki z różną bronią, w różnych okresach historycznych i w różnych stylach.
więcej o 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ

25.06.2018
Fundacja im. Ks. Kard. Adama Kozłwieckiego „Serce bez granic” w związku z dziesiątą rocznicą śmierci Patrona, podjęła się zaprezentowania wystawy pt. „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”, której tematem przewodnim jest ukazanie życia i działalności Kard. Adama Kozłowieckiego SJ.
więcej o In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ

22.06.2018
Wystawa opracowania i przygotowana przez prof. Aleksandra B. Skotnickiego obrazuje uroczystości związane z 500-leciem odnowienia Akademii Krakowskiej (1400-1900). Wówczas to, do byłej stolicy nieistniejącego państwa przybyło kilkudziesięciu rektorów i profesorów z wszystkich europejskich i trzech amerykańskich uniwersytetów. Dnia 8 czerwca 1900 na dziedzińcu Collegium Maius stanął zamówiony przez władze UJ pomnik Mikołaja Kopernika, najsłynniejszego studenta Akademii (w latach 1491-1495). Wystawa pokazuje równocześnie Kraków tamtego czasu, jaki zobaczyli wybitni goście z pozostałych zaborów i innych krajów. Możemy też podziwiać w oryginale piękne pocztówki krakowskie z lat 1900-1914.
więcej o Wystawa: „Kraków i Uniwersytet Jagielloński na kartach pocztowych sprzed 100 lat”

Dotknij Kultury 2018

10.06.2018
Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji wydarzenia Dotknij kultury, które odbędzie się w 20 czerwca 2018 r. w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius. W treści artykułu odnajdą Państwo program wydarzenia