Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

15.04.2022
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości życzy dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Życzenia świąteczne
Obiekt miesiąca

Obiekt miesiąca

14.04.2022
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W kwietniu w cyku „Obiekt miesiąca” prezentujemy runstav, czyli szwedzki kalendarz runiczny, pochodzący z pocz. XVIII wieku, który można oglądać w Librarii.
więcej o Obiekt miesiąca
Wydłużone godziny otwarcia dziedzińca

Wydłużone godziny otwarcia dziedzińca

25.03.2022
Od poniedziałku 28 marca zapraszamy na muzealny dziedziniec codziennie w godz. 9:00-18:00! W kawiarni u Pęcherza czeka pyszna kawa (do godz. 16:00), a na Stoisku Promocyjnym UJ pamiątki i akcesoria (do godz. 17:00, oprócz niedziel). Punktualnie o godz. 17:00 po raz ostatni w ciągu dnia można wysłuchać grającego zegara z pochodem postaci historycznych. Do zobaczenia!
więcej o Wydłużone godziny otwarcia dziedzińca
Studencki Tydzień Sztuki

Studencki Tydzień Sztuki

24.03.2022
Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz 9. zaprasza studentów i studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na Studencki Tydzień Sztuki! Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Czas”. Celem Studenckiego Tygodnia Sztuki jest zachęcenie studentów i studentek Uniwersytetu Jagiellońskiego do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych, w tym poznania dziedzictwa kulturalnego Krakowa oraz świadomego udziału w dyskusji o współczesnej sztuce.
więcej o Studencki Tydzień Sztuki
In memoriam

In memoriam

10.03.2022
Odeszła Zofia Gołubiew, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie w latach 2000–2015. Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wkrótce po studiach związała się z Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie pełniła funkcję redaktora wydawnictwa (1974-1980), Kierownika Działu Nowoczesnego Polskiego Malarstwa i Rzeźby (1980-1996) oraz Wicedyrektora ds. Naukowych i Oświatowych (1996-2000).
więcej o In memoriam