Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media

video

Profesor Andrzej Zoll Profesorem Honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego

18.12.2018
Dnia 27 listopada 2018 roku w Auli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego zwołane z okazji nadania tytułu Profesora Honorowego profesorowi Andrzejowi Zollowi.
więcej o Profesor Andrzej Zoll Profesorem Honorowym Uniwersytetu Jagiellońskiego
video

Materiał filmowy z wernisażu wystawy "Adam Mickiewicz w Krakowie"

18.12.2018
Materiał filmowy z wernisażu wystawy "Adam Mickiewicz w Krakowie", na której zgromadzono dziesiątki pamiątek, autografów a także starano się zbudować kontekst ikonograficzny poprzez wizerunki Poety i miejsc z nim związanych. Silny akcent został położony na przedstawienie udziału Uniwersytetu Jagiellońskiego w uroczystościach powtórnego pogrzebu Adama Mickiewicza w Krakowie oraz stuletniej rocznicy Jego urodzin, gdy składano hołd złożonym w Krakowie prochom Poety.
więcej o Materiał filmowy z wernisażu wystawy "Adam Mickiewicz w Krakowie"
video

Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim

05.12.2018
Wystawa w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius miała charakter przekrojowy, prezentowała zarówno dokumenty archiwalne sięgające XVIII wieku, portrety profesorów UJ malowane przez wybitnych absolwentów ASP w Krakowie jaki najważniejsze pola obecnej współpracy i działalności – w szczególności w zakresie konserwacji i restauracji dzieł sztuki.
więcej o Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim
video

Szable w dłoń! Szermierka europejska

14.09.2018
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu o wystawie w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego poświęconej szermierce w Polsce, której tematyka obejmuje zarówno dziedzictwo niematerialne - kulturę sztuk walki i symbolizm - jak i analizę historii naszego szkolnictwa, mistrzów i adeptów szermierki.
więcej o Szable w dłoń! Szermierka europejska
video

Wernisaż wystawy "Spotkanie sztuki z Wiatrem"

21.06.2018
Wystawa ta jest wyjątkowa, ponieważ udowadnia, że w życiu każdego człowieka można znaleźć czas i miejsce na poszukiwanie piękna i zachwytu nad otaczającym go światem, niezależnie od tego, czy jest to świat tworzony węglem, czy farbą olejną. To zbiór prac, który udowadnia, że tak, jak potrzebujemy harmonii i równowagi w naszym otoczeniu, tak samo, a może nawet bardziej, potrzebujemy odnaleźć je w sobie samym, aby nasze życie stało się kompletne.
więcej o Wernisaż wystawy "Spotkanie sztuki z Wiatrem"