Katalog „The paintings in the Collegium Novum Assembly Hall”

Ukazał się katalog pt. „The paintings in the Collegium Novum Assembly Hall”, który jest kontynuacją polskiej wersji „Obrazy w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego” Publikację można nabyć w Księgarni Akademickiej.

O publikacji: ze ścian tej wspaniałej Sali spoglądają królowie i fundatorzy, profesorowie oraz inne wybitne postaci polskiej kultury i nauki. Niewątpliwie często zadawane są pytania o to, kim byli ci ludzie, jaką rolę odegrali w życiu Uniwersytetu, kto te portrety namalował. Ciekawość tę z pewnością zaspokoi ten niewielki przewodnik autorstwa prof. Aleksandra b. Skotnickiego i dr Anny Jasińskiej. Jego struktura jest przejrzysta. Czytelnik może w nim znaleźć życiorysy sportretowanych postaci, noty biograficzne na temat artystów, którzy stworzyli obrazy, a także plan rozmieszczenia dzieł w Auli.

Żródło opisu: Księgarnia Akademicka