Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius

Serdecznie zapraszamy na koncert ormiańskich hymnów liturgicznych (szarakanów), który odbędzie się 14 sierpnia na dziedzińcu Collegium Maius

Dnia 14 sierpnia 2019 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius odbędzie się niezwykłe wydarzenie poświęcone Kościołowi ormiańskiemu i ormiańskiej muzyce liturgicznej.

O godz. 18.00 odbędzie się konferencja poświęcona liturgii i muzyce ormiańskiej (Aula Jagiellońska).

Referaty wygłoszą pracownicy Muzeum UJ na temat historii i liturgii Kościoła ormiańskiego. Spotkanie połączone jest z pokazem haftowanego  ormiańskiego velum – nakrycia na kielich liturgiczny - ze zbiorów Muzeum UJ. Unikatowa tkanina pochodzi z nieistniejącego już klasztoru pw. św. Jana Chrzciciela w Muszu (Turcja).

O godz. 20.00 zapraszamy na koncert ormiańskiej muzyki liturgicznej  (dziedziniec Collegium Maius)

Wykonawcy: Hasmik Bagdasarian (sopran) Marina Wardanian (fortepian). W programie: ormiańskie hymny liturgiczne (szarakany)

(Na oba wydarzenia obowiązują bezpłatne wejściówki - do odbioru w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11).

Współorganizatorem tego wydarzenia jest Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne  a  finansowane jest ze środków Miasta Krakowa i stanowi część tegorocznej Nocy Cracovia Sacra.

W związku z organizacją koncertu muzyki ormiańskiej (dalej jako: „Wydarzenie”) w dniu 14 sierpnia 2019 r. przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne w Krakowie informujemy, że wizerunek osób przebywających na terenie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius podczas Wydarzenia może zostać utrwalony zarówno w formie zdjęć,  jak i filmów, a następnie użyty dla celów sprawozdawczych, dokumentacyjnych lub promocyjnych przez Organizatorów zgodnie z art. 81 ust. 2 pkt 2)  Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj.  Dz.U. z 2018 r. poz. 1191, z późn. zm.).​

Data opublikowania: 09.08.2019
Osoba publikująca: Jakub Osiecki