marzec 2021

Dyrektor naszego Muzeum prof. Krzysztof Stopka został nowym członkiem SKOZK-u

Data: 15.03.2021
Dyrektor naszego Muzeum prof. Krzysztof Stopka został nowym członkiem SKOZK-u

Uprzejmie informujemy, że dyrektor naszego Muzeum prof. Krzysztof Stopka został nowym członkiem Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Stanowisko dyrektora Muzeum piastuje od 2012 roku, w latach 2004-2011 kierował Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Członek Komisji Historii Nauki Polskiej Akademii. Specjalizuje się w historii szkolnictwa, kultury i Kościoła w średniowieczu, a także w historii Ormian w Polsce i Kościoła ormiańskiego. Przewodniczący Rady Fundacji Kultury i Dziedzictwa Ormian Polskich. Założyciel i redaktor naczelny Lehahayer - pierwszego w dziejach periodyku naukowego poświęconego historii Polskich Ormian.

Autor licznych publikacji naukowych, m.in. „Dzieje Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od założenia do schyłku XVIII wieku”, „Wdzięczność ma długą pamięć: mecenasi Uniwersytetu Krakowskiego i rola ich darów w dziejach uczelni”, „Ormianie w Polsce dawnej i dzisiejszej” „Armenia Christiana. Unionistyczna polityka Konstantynopola i Rzymu a tożsamość chrześcijaństwa ormiańskiego (IV-XV w.)"

Fotografie: Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP.

Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP Fot. Eliza Radzikowska-Białobrzewska/KPRP