listopad 2021

Data: 14.11.2021
Czas rozpoczęcia: 10:00
Dzień Otwartych Muzeów Krakowskich

W dniu 14 listopada (niedziela) w godz. 10:00 – 14:00 zapraszamy na Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich. Z biletem za symboliczną złotówkę można obejrzeć ekspozycję główną Muzeum od Librarii do Auli wzbogaconą o „Obiekt miesiąca” tj. barokowy zegar stołowy typu ołtarzowego. Ponadto zachęcamy do obejrzenia wystawy „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021”, po której oprowadzi sam artysta (godz. 11:00) oraz wystawy plakatu muzealnego w kawiarni u Pęcherza.

Fani gier planszowych odnajdą się podczas testowania gry "Gaudeamus. Zbuduj średniowieczny uniwersytet" przygotowanej przez Muzeum UJ dla osób powyżej 12. roku życia. Zapisy pod adresem: collegiummaius.edukacja@uj.edu.pl. Zapraszamy!

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, 14 listopada 2021 r., godz. 10:00 – 14:00.

1. Rozpoczęcie Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich od uruchomienia grającego zegara na dziedzińcu, godz. 10:00.
  2. Wystawa „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981-2021”. O godz. 11:00 odbędzie się oprowadzanie z Romualdem Oramusem (ilość miejsc ograniczona).
  3. Testowanie gry planszowej "Gaudeamus. Zbuduj średniowieczny uniwersytet" przygotowanej przez Muzeum UJ dla osób powyżej 12. roku życia. Zapisy pod adresem: collegiummaius.edukacja@uj.edu.pl
  4. Wystawa „Obiekt miesiąca” w Librarii.
  5. Wystawa plakatu muzealnego w kawiarni u Pęcherza.
  6. Zwiedzanie ekspozycji głównej od Librarii do Auli.

Na wszystkie ekspozycje obowiązuje bilet w cenie 1 zł, który można zakupić w kasie Muzeum lub online: https://maius-bilety.uj.edu.pl/