Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Noc Muzeów 2013 w Maius - program

Termin: 17.05.2013

Noc Muzeów 17/18 maja 2013, godz. 19:00 – 01:00. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Noc Muzeów już w najbliższy piątek, 17 maja. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji. Jedną z największych będzie niewątpliwie wystawa „Pamiątki po słynnych Polakach ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego". Jednym z prezentowanych obiektów będzie… cygaro zapalone przez Adama Mickiewicza w kraterze Wezuwiusza. To na początek, poza zaprezentujemy inne, bardzo ciekawe przedmioty…

W Ogrodzie Profesorskim i na Dziedzińcu Huta zaprezentujemy wielkoformatowe dzieła Karola Badyny, znanego krakowskiego rzeźbiarza. Do Ogrodu Profesorskiego będzie można przedostać się Długą Sienią z Dziedzińca Arkadowego lub od ul. Jagiellońskiej 17. Na Dziedziniec Huta będzie można dostać się jak zawsze od ul. Św. Anny 10 lub specjalnie na tę okazję uruchomionym przejściem z Dziedzińca Arkadowego.

O godz. 21:00 w Auli Jagiellońskiej żydowskie pieśni miłosne zagra Irena Urbańska z zespołem Klezmerzy.

150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego będziemy świętować na wystawie „Rzecz o roku 1863. Uniwersytet Jagielloński wobec powstania styczniowego". Specjalnie z tej okazji w jednej z sal zaaranżowanej na XIX-wieczny salon o godz. 20:00 rozpocznie się noc z poezją powstańczą. Utwory m.in. „Tamten świat" przeczyta Pani Marzena Figiel.

Tradycyjnie już zapraszamy na nową wystawę interaktywną„Wszystko… jest liczbą" (ostatnie wejście o 23:30) oraz na stałą ekspozycję od Librarii do Auli (ostatnie wejście o 00:30). W sklepiku muzealnym „Negotiolum" od soboty można nabyć pamiątkowy żeton (1 zł) uprawniający do wejścia do wszystkich muzeów krakowskich biorących udział w X edycji Nocy Muzeów. Dodatkowo tej nocy w „Negotiolum" -10% na wszystkie wydawnictwa i pamiątki.

 

Zapraszamy!

 

Data opublikowania: 21.03.2013
Osoba publikująca: Paweł Siemianowski