Pomiń baner

Noc Muzeów 2013 w Maius - program

Termin: 17.05.2013

Noc Muzeów 17/18 maja 2013, godz. 19:00 – 01:00. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Noc Muzeów już w najbliższy piątek, 17 maja. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji. Jedną z największych będzie niewątpliwie wystawa „Pamiątki po słynnych Polakach ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego". Jednym z prezentowanych obiektów będzie… cygaro zapalone przez Adama Mickiewicza w kraterze Wezuwiusza. To na początek, poza zaprezentujemy inne, bardzo ciekawe przedmioty…

W Ogrodzie Profesorskim i na Dziedzińcu Huta zaprezentujemy wielkoformatowe dzieła Karola Badyny, znanego krakowskiego rzeźbiarza. Do Ogrodu Profesorskiego będzie można przedostać się Długą Sienią z Dziedzińca Arkadowego lub od ul. Jagiellońskiej 17. Na Dziedziniec Huta będzie można dostać się jak zawsze od ul. Św. Anny 10 lub specjalnie na tę okazję uruchomionym przejściem z Dziedzińca Arkadowego.

O godz. 21:00 w Auli Jagiellońskiej żydowskie pieśni miłosne zagra Irena Urbańska z zespołem Klezmerzy.

150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego będziemy świętować na wystawie „Rzecz o roku 1863. Uniwersytet Jagielloński wobec powstania styczniowego". Specjalnie z tej okazji w jednej z sal zaaranżowanej na XIX-wieczny salon o godz. 20:00 rozpocznie się noc z poezją powstańczą. Utwory m.in. „Tamten świat" przeczyta Pani Marzena Figiel.

Tradycyjnie już zapraszamy na nową wystawę interaktywną„Wszystko… jest liczbą" (ostatnie wejście o 23:30) oraz na stałą ekspozycję od Librarii do Auli (ostatnie wejście o 00:30). W sklepiku muzealnym „Negotiolum" od soboty można nabyć pamiątkowy żeton (1 zł) uprawniający do wejścia do wszystkich muzeów krakowskich biorących udział w X edycji Nocy Muzeów. Dodatkowo tej nocy w „Negotiolum" -10% na wszystkie wydawnictwa i pamiątki.

Zapraszamy!

Data opublikowania: 21.03.2013