Pomiń baner

17.07.2024
„Obiekt kwartału” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przedstawić Państwu wybrane eksponaty naszej z kolekcji. Tym razem prezentujemy tzw. „głowy estreicherowskie” wkomponowane w dekorację zdobiącą baldachim stalli rektorskich Historię obiektu przybliża Róża Książek-Czerwińska z Działu Zbiorów Muzealnych.

08.07.2024

07.06.2024
„Obiekt kwartału” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przedstawić Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu przedstawiamy kolejną część opowieści o berle kardynała Bernarda Maciejowskiego (zm. 1608 r.).

21.05.2024

30.04.2024
„Obiekt kwartału” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przedstawić Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu prezentujemy berło kardynała Bernarda Maciejowskiego (zm. 1608 r.).