13.05.2022
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu jest to rzeźba beskidzkiego artysty-samouka Jędrzeja Wowry.
Nowy sezon w naszym Muzeum

Nowy sezon w naszym Muzeum

22.04.2022
Maj zbliża się wielkimi krokami. Przed nami nie tylko Noc Muzeów (13/14 maja), ale także nowe, wydłużone godziny zwiedzania! Od 4 maja ekspozycja stała Muzeum będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00 (ostatnie wejście o godz. 16:30), w soboty w godz. 10:00-14:30. Bilety można zakupić zarówno w kasie Muzeum, jak i online: https://bilety.uj.edu.pl/ Do zobaczenia!
więcej o Nowy sezon w naszym Muzeum

16.03.2022
Zapraszamy osoby, które znalazły schronienie w Polsce do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego! Запрошуємо людей, які знайшли притулок у Польщі, до Музею Ягеллонського університету!
więcej o Solidarni z Ukrainą

10.03.2022
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. Tym razem jest to weriera (verrière) — naczynie do chłodzenia kieliszków wina z serwisu urzędników dworskich (Le service les Officiers).

12.01.2022