Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

wydarzenie

Zmiany w zwiedzaniu ekspozycji

27.02.2020
W Muzeum UJ odbywają się doroczne porządki, dlatego I i II część ekspozycji będzie udostępniana wymiennie. Od 27 lutego do 3 marca 2020 r. z ruchu zostanie wyłączona I część ekspozycji, dlatego zwiedzanie będzie się odbywało od Auli Jagiellońskiej do Librarii (przez m.in. Zieloną Salę, Salę im. Komisji Edukacji Narodowej, Salę z Globusami). Od 4 do 12 marca II część ekspozycji będzie niedostępna, dlatego zapraszamy do zwiedzania Muzeum na trasie od Librarii do Auli.
więcej o Zmiany w zwiedzaniu ekspozycji
wydarzenie

Światowy Dzień Kota w Collegium Maius

17.02.2020
W dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji przygotowaliśmy pokaz „kocich” obiektów z kolekcji Muzeum UJ w Librarii, który będzie można oglądać do poniedziałku 24 lutego br.
więcej o Światowy Dzień Kota w Collegium Maius
wydarzenie

Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

09.01.2020
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało w tym roku wyjątkowy kalendarz na rok 2020. Autorzy skoncentrowali się na wyjatkowo bogatych zbiorach monet i medali znajdujących się w posiadaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każdy z obiektów został opracowany merytorycznie przez Włodzimierza Kiszę.
więcej o Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020
wydarzenie

Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

11.12.2019
W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zmieniamy już nastrój na świąteczny. Pomimo, iż aura raczej jesienna niż zimowa, a śniegu jeszcze brak postanowiliśmy zmienić wystrój dziedzińca Collegium Maius na bardziej bożonarodzeniowy. Tych pragnących na chwilę odpocząć od świątecznych porządków i pędzących w pogoni za zakupami zapraszamy na chwilę wytchnienia na urokliwy dziedziniec Collegium Maius. Informujemy równocześnie, że wejście na dziedziniec Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (tj. do 6 stycznia 2019) będzie otwarte dla zwiedzających do godz. 18:30
więcej o Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius
wydarzenie

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019

07.11.2019
Dnia 17 listopada zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do Muzeum UJ Collegium Maius. W programie wykłady, zwiedzanie kuratorskie i wiele innych atrakcji.
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019