Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

wydarzenie

Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim

23.05.2018
Na wystawie prezentowane są dzieje Akademii wraz z jej genezą, sięgającą połowy XVIII wieku, do momentu otwarcia siedziby nowopowstałej Szkoły Sztuk Pięknych przy ob. Placu Jana Matejki w Krakowie. Podczas zwiedzania można również zapoznać się z trwającymi po dziś dzień związkami Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim
więcej o Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim
wydarzenie

Festiwal Nauki w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.05.2018
Zapraszamy w dniu 17 i 18 maja w godz. 11:00 – 17:00 na wystawę pt. Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie zaprezentują się Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. W tym roku konserwatorzy dzieł sztuki będą opowiadać o ważnych decyzjach, jakie podejmowane są w procesie konserwacji dzieł sztuki.
więcej o Festiwal Nauki w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego
wydarzenie

Noc Muzeów 2018

14.05.2018
Noc Muzeów 18/19 maja 2018 r. w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, godz. 19:00 – 01:00. Wystawy stałe: * Zwiedzanie stałej części ekspozycji od Librarii do Auli (ostatnie wejście o godz. 00:30) *W krainie pamiątek. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - pokaz wybranych artefaktów z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego na terenie ekspozycji stałej * Nauki dawne i niedawne. Wystawa interaktywna (ostatnie wejście o godz. 23:30) Wystawy czasowe: * Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim. Kuratorskie oprowadzanie po wystawie o godz. 20:00 (sale parterowe) * Spotkanie sztuki z Wiatrem. Prace Tomasza Wiatra i Marka Wiatra w piwnicach * Kampus 600-lecia odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego (w Zaułku Estreichera, ul. św. Anny) * Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej w Ogrodzie Profesorskim (ostatnie wejście o godz. 23:30) * Otwarcie sieni z widokiem na kaplicę św. Jana z Kęt * Otwarcie przejścia z Dziedzińca Arkadowego na Zaułek Estreichera (ostatnie wejście o godz. 23:30)
więcej o Noc Muzeów 2018
wydarzenie

Wystawa "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów"

29.03.2018
Dnia 25 października 2017 roku odbył się wernisaż wystawy "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów". W ramach uroczystości wykład wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Migoń, zatytułowany " O znaczeniu świata książek. Tylko przeszłość czy też przyszłość". Ponadto władzom Biblioteki Jagiellońskiej przyznany został medal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
więcej o Wystawa "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów"
wydarzenie wiadomość

Wręczenie złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk

26.01.2018
Dnia 24 stycznia 2018 roku w Librarii Collegium Maius odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk. Pani doktor Agata Kołodziejczyk jest jedną z inicjatorek utworzenia pierwszej w Polsce bazy kosmicznej. Projekt został realizowany we współpracy ze spółką Space Garden, Obserwatorium Astronomicznym Królowej Jadwigi i Europejską Agencją Kosmiczną.
więcej o Wręczenie złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk