23.05.2018
Na wystawie prezentowane są dzieje Akademii wraz z jej genezą, sięgającą połowy XVIII wieku, do momentu otwarcia siedziby nowopowstałej Szkoły Sztuk Pięknych przy ob. Placu Jana Matejki w Krakowie. Podczas zwiedzania można również zapoznać się z trwającymi po dziś dzień związkami Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim
więcej o Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim

Festiwal Nauki w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

17.05.2018
Zapraszamy w dniu 17 i 18 maja w godz. 11:00 – 17:00 na wystawę pt. Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim, gdzie zaprezentują się Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie. W tym roku konserwatorzy dzieł sztuki będą opowiadać o ważnych decyzjach, jakie podejmowane są w procesie konserwacji dzieł sztuki.
więcej o Festiwal Nauki w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Noc Muzeów 2018

14.05.2018
Noc Muzeów 18/19 maja 2018 r. w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, godz. 19:00 – 01:00. Wystawy stałe: * Zwiedzanie stałej części ekspozycji od Librarii do Auli (ostatnie wejście o godz. 00:30) *W krainie pamiątek. W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - pokaz wybranych artefaktów z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego na terenie ekspozycji stałej * Nauki dawne i niedawne. Wystawa interaktywna (ostatnie wejście o godz. 23:30) Wystawy czasowe: * Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim. Kuratorskie oprowadzanie po wystawie o godz. 20:00 (sale parterowe) * Spotkanie sztuki z Wiatrem. Prace Tomasza Wiatra i Marka Wiatra w piwnicach * Kampus 600-lecia odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego (w Zaułku Estreichera, ul. św. Anny) * Geografia polska i geografowie w latach II wojny światowej w Ogrodzie Profesorskim (ostatnie wejście o godz. 23:30) * Otwarcie sieni z widokiem na kaplicę św. Jana z Kęt * Otwarcie przejścia z Dziedzińca Arkadowego na Zaułek Estreichera (ostatnie wejście o godz. 23:30)
więcej o Noc Muzeów 2018
wydarzenie

Wystawa "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów"

29.03.2018
Dnia 25 października 2017 roku odbył się wernisaż wystawy "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów". W ramach uroczystości wykład wygłosił prof. dr hab. Krzysztof Migoń, zatytułowany " O znaczeniu świata książek. Tylko przeszłość czy też przyszłość". Ponadto władzom Biblioteki Jagiellońskiej przyznany został medal Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
więcej o Wystawa "Bibliotheca Magna. Biblioteka Jagiellońska na przestrzeni dziejów"
wydarzenie wiadomość

Wręczenie złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk

26.01.2018
Dnia 24 stycznia 2018 roku w Librarii Collegium Maius odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk. Pani doktor Agata Kołodziejczyk jest jedną z inicjatorek utworzenia pierwszej w Polsce bazy kosmicznej. Projekt został realizowany we współpracy ze spółką Space Garden, Obserwatorium Astronomicznym Królowej Jadwigi i Europejską Agencją Kosmiczną.
więcej o Wręczenie złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk