Pomiń baner

wiadomość materialy

Warsztaty „Magiczny Uniwersytet” w Muzeum UJ

29.01.2024
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym do udziału w warsztatach w naszych murach. Przygotowaliśmy specjalny program obejmujący zarówno magiczne lekcje muzealne, niezwykłe warsztaty artystyczne, jak i wstęp na wystawę interaktywną! Przeczytaj więcej i zapoznaj się z regulaminem po otwarciu artykułu.
więcej o Warsztaty „Magiczny Uniwersytet” w Muzeum UJ
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

22.12.2023
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszelkiej pomyślności. Niezapomnianej atmosfery i spotkań w gronie najbliższych. Niech nadchodzący czas przyniesie radość i wytchnienie. Wszystkiego najlepszego na cały nadchodzący rok 2024
więcej o Życzenia świąteczne
Dlaczego Kazimierz Wielki nie założył Akademii Krakowskiej?
video wiadomość

Dlaczego Kazimierz Wielki nie założył Akademii Krakowskiej?

19.12.2023
Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez pracowników Muzeum UJ i Archiwum UJ film, który odpowiada na to pytanie. Wyjaśnia on także, dlaczego nazwy są tak istotne i do czego prowadzą niejasności oraz zaniedbania w tej kwestii.
więcej o Dlaczego Kazimierz Wielki nie założył Akademii Krakowskiej?

13.12.2023
Grudzień to dobry czas na podsumowania, dlatego 6 grudnia w Librarii Collegium Maius spotkaliśmy się, by wspólnie powspominać ostatnie miesiące, które upływały pod znakiem celebracji Roku Kopernikańskiego. W czasie wydarzenia wyświetlony został film przedstawiający najważniejsze przedsięwzięcia artystyczne i naukowe, w które zaangażowane było Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otwórz artykuł, aby przeczytać resztę tekstu.
więcej o Zakończenie Roku Kopernikańskiego

02.12.2023
W imieniny Mikołaja zapraszamy na zakończenie roku kopernikańskiego. Spotykamy się 6 grudnia w Librarii Muzeum o godz. 13:00* Otwórz artykuł, żeby przeczytać program wydarzenia.
więcej o Zakończenie Roku Kopernikańskiego