Aplikacja mobilna VisitMalopolska

Już od soboty 24 stycznia br. będzie można zwiedzać Muzeum UJ przy pomocy aplikacji mobilnej visitmalopolska. Jak korzystać z aplikacji? Szczegóły poniżej.

  1. Ze strony visitmalopolska.pl pobierz aplikację mobilną visitmalopolska (dostępne wersje dla: Android, Apple iOS, Windows Phone) i zainstaluj ją w telefonie.
  2. Otwórz aplikację.
  3. Klikając w strzałkę w prawym dolnym rogu przejdź do „Zwiedzaj miejsca przy użyciu beaconów” i kliknij „Rozpocznij”. Pojawi się komunikat: „Do poprawnego działania aplikacja potrzebuje następujących funkcji:
  4. Bluetooth,
  5. Lokalizacja GPS – proszę go zaakceptować.
  6. Przejdź do ekranu głównego i na samym dole znajdź „Ustawienia” (włącz na chwilę transfer danych), a następnie do zakładki „Synchronizacja danych”. Kliknij w przycisk „Synchronizuj wszystkie treści” lub poszczególnych modułów. Nowe dane zostaną pobrane na telefon.
  7. Włącz Bluetooth i aplikację visitmalopolska.
  8. Po zbliżeniu się do miejsca/eksponatu, gdzie znajduje się beacon automatyczne zostanie wyświetlone powiadomienie o beaconie (poczekaj 30 sekund). Na terenie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się 15 beaconów (3 becony fukcjonują na parterze, 12 na I ekspozycji).
  9. Po kliknięciu w powiadomienie na ekranie telefonu wyświetli się lista treści związanych z beaconem. Po kliknięciu w daną treść wyświetlą się szczegóły.

Zapraszamy!
 

Data opublikowania: 24.01.2020
Osoba publikująca: Paweł Siemianowski