SPIN DAY 2019

W ramach tegorocznej edycji SPIN DAY - Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza 10 listopada br. w godzinach 10-14 na wystawę „Machinae Calculatoriae” oraz warsztaty (dla osób od 10. roku życia).

Jakie zajęcia przygotowaliśmy dla Państwa?

Pierwsze z nich pt. „Przyrządy ułatwiające obliczenia” to zajęcia na których uczestnicy poznają podstawowe zasady posługiwania się takimi przyrządami jak: abak, suwak logarytmiczny czy kostki Napiera. (max. 20 osób w grupie).
Drugie zatytułowany „Gra o zrównoważonym rozwoju - Ecopolly” poświęcony jest grze planszowej podczas której gracze podejmują decyzje dotyczące ścieżki rozwoju swojego państwa – takie jak rodzaj rozwijanej energetyki czy rozwój badań naukowych (max. 16 osób w grupie).

Czas trwania każdego z warsztatów to ok. 50 min.

Celem Stowarzyszenia "Społeczeństwo i Nauka SPIN" jest wspieranie kreatywności, myślenia krytycznego i podmiotowości obywateli oraz zachęcanie do żywego kontaktu z nauką poprzez umacnianie potencjału polskich centrów nauki, muzeów i innych organizacji, których wspólną wizją jest rozwój społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji.

Zapraszamy po więcej! Tutaj znajdziecie Państwo wykaz jednostek, które wraz z z nami świętują Spin Day: https://drive.google.com/open?id=1Ow8IdSSZ21GPPbAIuLZWB5oo1uDKzypK&usp=sharing