„Węgierski” Uniwersytet Krakowski. Rozmowa z prof. Stanisławem A. Sroką

W Krakowie nie brakuje pamiątek przypominających o Węgrach. Skąd się wzięły? Na przełomie wieków średnich i nowożytności wzajemne relacje zacieśniały się nie tylko na gruncie politycznym i gospodarczym, ale także kulturalnym i naukowym. Węgrzy masowo zjeżdżali na Uniwersytet Krakowski…

Dlaczego wybierano studia w stolicy Polski?
Jaki był wpływ Uniwersytetu Krakowskiego na kulturę węgierską?
Nie tylko wino, czyli co zawdzięczamy przybyszom?
Na te i na inne pytania odpowiemy podczas kolejnego wywiadu z serii #historiUJemyLIVE. Gościem spotkania będzie wybitny mediewista prof. Stanisław A. Sroka, dziekan Wydziału Historycznego UJ. Specjalizuje się on w średniowiecznych relacjach polsko-węgierskich, a w swojej pracy naukowej sporo miejsca poświęcił kulturze uniwersyteckiej.
Widzimy się już 21 czerwca (poniedziałek) o godzinie 20:00. Wywiad będzie można zobaczyć na fanpage'u Muzeum UJ.
Serdecznie zapraszamy!
#historiUJemy