Studencki Tydzień Sztuki

Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego już po raz 9. zaprasza studentów i studentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na Studencki Tydzień Sztuki! Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest „Czas”. Celem Studenckiego Tygodnia Sztuki jest zachęcenie studentów i studentek Uniwersytetu Jagiellońskiego do aktywnego udziału w wydarzeniach kulturalnych, w tym poznania dziedzictwa kulturalnego Krakowa oraz świadomego udziału w dyskusji o współczesnej sztuce.

Na studentów czekają warsztaty, wykłady, lekcje muzealne oraz seanse filmowe w krakowskich instytucjach kultury. Wydarzenia mają charakter bezpłatny przez cały czas projektu tj. 28 marca – 10 kwietnia 2022 roku.

Oferta Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego skupia się na przedstawieniu ekspozycji i kolekcji muzealnej oraz warsztatach pt. „Niebezpieczny wynalazek? O początkach drukarstwa w Krakowie”, które są okazją do zgłębienia rewolucyjnego wynalazku ruchomej czcionki, rozwoju sztuki drukarskiej oraz obcowania z pięknymi starodrukami i wybitnymi polskimi pisarzami doby Odrodzenia. Uczestnicy będą mieli okazję stanąć oko w oko m.in. z klockami drzeworytniczymi z kolekcji Muzeum.

Więcej niezbędnych informacji można uzyskać na stronie: http://sts.samorzad.uj.edu.pl/