Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców zbliża się wielkimi krokami i odbędzie się w piątek, 30 września. Z pracownikami Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „widzimy się” online na dwóch warsztatach: „Już Chrobry chronił bobry. Troska o ochronę przyrody jako uniwersyteckie dziedzictwo” oraz „Szlachetne zdrowie…” – porady zdrowotne Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika i innych postaci związanych z dawnym Uniwersytetem.

Godz. 18:45 „Już Chrobry chronił bobry. Troska o ochronę przyrody jako uniwersyteckie dziedzictwo”.

Uczestnicy zapoznają się z historią ochrony przyrody w Polsce oraz rolą Uniwersytetu Jagiellońskiego w jej rozwoju. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży.

Rejestracja nie jest wymagana – wystarczy podpiąć się do spotkania na MS Teams używając linku: https://cutt.ly/9CUdygc

Godz. 20:00 „Szlachetne zdrowie…” – porady zdrowotne Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika i innych postaci związanych z dawnym Uniwersytetem.

Uczestnicy zapoznają się z mniej znaną, medyczną stroną działalności Mikołaja Kopernika, a także innymi wybitnymi dla rozwoju medycyny postaciami dawnego Uniwersytetu Krakowskiego i ich poglądami na temat zdrowia oraz dowiedzą się, które ich porady do dziś są dla nas aktualne. Warsztaty skierowane są do młodzież powyżej 6 klasy szkoły podstawowej oraz dla dorosłych.

Rejestracja nie jest wymagana – wystarczy podpiąć się do spotkania na MS Teams używając tego odnośnika.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z programem Małopolskiej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz regulaminem (ODNOŚNIK)