marzec 2023

Spotkanie wokół wystawy o Powstaniu Styczniowym

Data: 29.03.2023
Spotkanie wokół wystawy o Powstaniu Styczniowym

Już w najbliższą środę – 29 marca 2023 roku – o godz. 16.00 w Auli Collegium Maius odbędzie się spotkanie wokół wystawy „Społeczność akademicka wobec zaborcy. W 160. rocznicę powstania”.

W czasie wydarzenia swoje prelekcje wygłoszą:

• prof. dr hab. Krzysztof Stopka — Kulisy powstawania wystawy: "Rzecz o roku 1863. Uniwersytet Jagielloński wobec powstania styczniowego" w 2013 roku.
  • dr hab. Andrzej A. Zięba — Dziesięć lat później — ludzie Uniwersytetu Jagiellońskiego wobec tradycji powstańczej.
  • mgr Michał Chlipała — Powstanie styczniowe okiem rekonstruktora strony rosyjskiej.

Po spotkaniu odbędzie się pokaz obiektów związanych z powstaniem pochodzących z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz oprowadzanie po wystawie prezentowanej w piwnicach Collegium Maius.

Zapraszamy!