Collegium Maius. Ilustrowany przewodnik

Nakładem wydawnictwa Foto-Liner ukazał się najnowszy przewodnik po Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorami przewodnika są pracownicy Działu Oświatowego Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

"Gdy z tym przewodnikiem wejdziesz w mury dostojnego gmachu Collegium Maius, odsłonią się przed tobą wszystkie jego tajemnice. Przemówi do ciebie każdy detal. Zanurzysz się w niepowtarzalnym klimacie średniowiecznych sal wykładowych i profesorskich rezydencji, zobaczysz z bliska instrumenty naukowe sprzed wieków, dzieła sztuki i przedmioty używane przez wielkich ludzi - tutaj bowiem zostawili swój ślad uczeni i artyści, władcy i święci. Odbędziesz zarazem lekcję historii ojczystej i spotkanie z najwybitniejszymi postaciami jej dziejów. Przewdonik zawiera ponad 500 fotografii, a każda z nich jest opatrzona fachowym komentarzem (...)".

Zapraszamy do lektury!

Data opublikowania: 12.09.2013