Wizyta prezydent Chorwacji w Collegium Maius

24.02.2016
W środę 27 stycznia 2016 r. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odwiedziła prezydent Republiki Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović. Tradycja nakazuje, aby ważnych gości wprowadzić do Collegium Maius przez bramę od ul. św. Anny. Tak stało się i tym razem
więcej o Wizyta prezydent Chorwacji w Collegium Maius

Relacja z koncertu kolęd

25.02.2016
Wieczorem 13 stycznia br. w Auli Jagiellońskiej zabrzmiały słowa najstarszych kolęd. O ogromnym znaczeniu Uniwersytetu dla powstania polskiej kolędy opowiedziała w słowie wstępnym Pani Dorota Susuł. Koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Olega Sznicara zainaugurowano utworem Buccinemus in hac die (Grajmy w tym dniu), najstarszej kolędy polskiego autora
więcej o Relacja z koncertu kolęd

Uniwersytet Jagielloński u kolebki polskiej kolędy

29.02.2016
Tradycja śpiewania polskiej kolędy poprzedzona jest adwentem - okresem oczekiwania na radosne święta Narodzenia Pańskiego. W Polsce kolędy śpiewa się od wigilii Bożego Narodzenia 24 grudnia do święta Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego.
więcej o Uniwersytet Jagielloński u kolebki polskiej kolędy

Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

01.03.2016
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2016 życzą dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.
więcej o Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia

01.03.2016
W dniach 19-20 listopada 2015 roku w Krakowie w Collegium Maius UJ odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa: „Wykształcenie uniwersyteckie grup społecznych i zawodowych w Europie Środkowej w XV-XVIII wieku. Universitätsstudium und Gesellschaft in Mitteleuropa vom 15. bis zum 18. Jahrhundert", Organizatorami konferencji było Archiwum UJ i Muzeum UJ. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski i Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego JM Prof. Wojciech Nowak.
więcej o Konferencja naukowa „Wykształcenie uniwersyteckie grup społecznych i zawodowych w Europie Środkowej w XV-XVIII wieku"