Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

24.02.2022
W związku z agresją zbrojną Rosji na Ukrainę i brutalnym złamaniem umów międzynarodowych oraz standardów obowiązujących w cywilizowanym świecie, polskie środowisko akademickie stanowczo potępia napaść na naszego sąsiada i używanie wobec niego przemocy.
więcej o Oświadczenie środowiska akademickiego w związku z agresją Rosji na Ukrainę.
Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

25.01.2022
A gdyby tak wybrać się na wieczorne zwiedzanie Muzeum w towarzystwie dyrekcji i opiekuna zbiorów? A może wziąć udział w warsztatach naukowych prowadzonych przez naszych specjalistów? Zapraszamy do licytacji!
więcej o Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Kalendarz muzealny na rok 2022

Kalendarz muzealny na rok 2022

31.12.2021
Z radością prezentujemy nasz nowy muzealny kalendarz na 2022 rok! Jego tegorocznym tematem jest unikatowa kolekcja klocków drzeworytniczych. W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przechowywanych jest ich aż 2816. Najcenniejszą część tego zbioru stanowią klocki wykonane specjalnie do ozdobienia Biblii w przekładzie Marcina Lutra, której pierwsze wydanie ukazało się w 1534 roku.
więcej o Kalendarz muzealny na rok 2022
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

23.12.2021
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy Państwu zdrowia, pogody ducha i wiary w lepsze jutro, a także wszelkiej pomyślności i radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
więcej o Życzenia świąteczne
Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet

Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet

03.04.2024
Uniwersytet Jagielloński prezentuję pierwszą grę planszową „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”. Przenieś się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa i zostań jedną z historycznych postaci – Jadwigą Andegaweńską, Władysławem Jagiełłą, Kazimierzem Wielkim lub kardynałem Zbigniewem Oleśnickim. Zbuduj najstarszy polski uniwersytet słynny na całą Europę!
więcej o Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet