Inauguracja roku akademickiego 2019

Termin: 01.10.2019

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni.

O godz. 9:00 w kolegiacie św. Anny odbędzie się msza święta.

Orszak akademicki będzie się formował w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na zasadzie od najmłodszego do najstarszego wydziału. Zgodnie z tradycją na końcu pochodu idzie rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego a wraz z nim trzech pedeli niosący berła królowej Jadwigi (berło z daru Władysława Jagiełły), kardynała Fryderyka Jagiellończyka i kardynała Zbigniewa Oleśnickiego. Stąd pochód wyruszy w kierunku Auditorium Maximum.

Inauguracja 656. roku akademickiego rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ.

Transmisję z uroczystości w Auditorium Maximum UJ można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl/video.

Data opublikowania: 30.09.2019