Rzeźba - Karol Badyna

Termin: 15.07.2013

W tym roku przestrzeń Ogrodu Profesorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego za przyczyną rzeźb Karola Badyny stała się także przestrzenią galeryjną. Autor prezentuje portrety znanych Krakowian, ważnych także dla Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obok portretu Czesława Miłosza można zobaczyć portret Karola Estreichera czy Juliana Aleksandrowicza.

Na Dziedzińcu Huta, wejście od ulicy św. Anny jest prezentowana wielkoformatowa rzeźba króla Kazmierza Wielkiego inspirowana witrażem Stanisława Wyspiańskiego.

Dobór rzeźb na wystawę nie jest przypadkowy. Rok 2014 dla Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie rokiem wielkich jubileuszy. Zbliża się 650-ta rocznica ustanowienia uniwersytetu w Krakowie dzięki staraniom króla Kazimierza Wielkiego, a także 50-ta rocznica utworzenia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego z inicjatywy prof. Karola Estreichera w odnowionych zabudowaniach Collegium Maius.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania. Rzeźby będą prezentowane do 25 października br. w Ogrodzie Profesorskim, następnie zostaną przeniesione na Dziedziniec Huta, czyniąc z tego miejsca swoistą galerię sław Krakowa i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wystawie dzieł towarzyszy katalog - do nabycie w sklepie muzealnym.

Zapraszamy!

Data opublikowania: 15.07.2013