Dziedzic Sobieskich. Bohater ostatniej wojny o niepodległość Szkocji

Termin: 21.10.2013

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydawnictwo Zysk i S-ka zapraszają na spotkanie z Piotrem Pinińskim, autorem książki "Dziedzic Sobieskich. Bohater ostatniej wojny o niepodległość Szkocji".

Data: 28 października br, poniedziałek,

Miejsce: Aula Jagiellońska, Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15, Kraków

Piotr Piniński urodził się w Londynie w 1956 roku. Jest absolwentem miejscowego Sotheby's Institute of Art, byłym dyrektorem brytyjskiego banku inwestycyjnego Barclays BZW, wieloletnim członkiem zarządu Fundacji Lanckorońskich, patronem angielskiego The Northumbrian Jacobite Society i honorowym członkiem dożywotnim the Stewart Society. Jego artykuły ukazywały się na łamach The Stewarts, jest autorem książek i szkiców historycznych, m.in. Ostatniego sekretu Stuartów, Bonnie, Prince Charlie. A Life. Wykłada w Polsce i za granicą na temat ostatnich przedstawicieli królewskiego rodu Stuartów na zaproszenie rozmaitych instytucji, między innymi dla The National Trust for Scotland. Był także gościem i prelegentem podczas Edinburgh Book Festival.

Więcej informacji:

Zapraszamy!