Wędrówka po ziemiach kresowych

Termin: 19.11.2013

Z okazji 600-lecia Unii Horodelskiej zapraszamy na wędrówkę po ziemiach kresowych, którą poprowadzi redaktor Teresa Siedlar-Kołyszko oraz zespół „Promyki Krakowa" pod kierunkiem Romy Doniec-Krzemień. Gościnnie wystąpi Marian Mędrala.

Teresa Siedlar-Kołyszko w czasie II wojny światowej należała pod pseudonimem "Skierka" do Szarych Szeregów. Po wojnie pracowała w Polskim Radiu w Krakowie, gdzie m.in. prowadziła audycje na temat Kresów. Za swą działalność została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta. Pani Teresa pomiędzy patriotycznymi pieśniami opowie
o Unii Horodelskiej, jej skutkach i znaczeniu dla dalszej historii Polski.

Przygotowaliśmy dla Państwa okolicznościowe śpiewniki, które rozdamy podczas koncertu, tj. 28 listopada (czwartek) o godz. 17:00 w Auli Jagiellońskiej.

Zapraszamy wszystkich, wstęp wolny.

Data opublikowania: 19.11.2013