Wydarzenia

15.12.2023
Od 20 grudnia w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zagości wystawa pt. „Ubi societas ibi ius. Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego jako spiritus movens rozwoju społecznego i politycznego na przestrzeni dziejów” zorganizowana przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 grudnia 2023 r. o godz. 14.00. Przeczytaj więcej po otwarciu artykułu.
więcej o Wernisaż wystawy „Ubi societas ibi ius. Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego jako spiritus movens rozwoju społecznego i politycznego na przestrzeni dziejów”

13.12.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu przedstawiamy gościom portrety Kopernika, Galileusza i Newtona namalowane przez Władysława Szyszkę. Przeczytaj cały tekst po otwarciu artykułu.

21.11.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu przedstawiamy gościom motyle pochodzące ze zbiorów Centrum Edukacji Przyrodniczej, które swoją nazwę otrzymały od nazwiska słynnego astronoma.
Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum UJ

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum UJ

09.11.2023
Zapraszamy na Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum UJ, który odbędzie się w dniu 19 listopada 2023, w godz. 10:00-15:00 (ostatnie wejście o godz. 14:30). Przeczytaj program wydarzenia po otwarciu artykułu.
więcej o Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum UJ

20.10.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu przedstawiamy gościom olifanty.