Wystawa o Mikołaju Koperniku

Wystawa o Mikołaju Koperniku

21.04.2023
Zapraszamy na finisaż wystawy w dniu 4 października o godz. 10:00 w Sali u Kazimierza, gdzie o swojej kolekcji pocztówek, znaczków i w końcu o samej wystawie opowie jej autor prof. Aleksander Skotnicki. W związku z rocznicą 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w najbliższych miesiącach zobaczyć będzie można wystawę autorstwa prof. Aleksandra Skotnickiego poświęconą słynnemu astronomowi. Jej oficjalna nazwa brzmi „Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata”.
więcej o Wystawa o Mikołaju Koperniku

21.04.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować anemograf wykonany przez firmę Richard Frères.

07.03.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować kieł narwala, który przez stulecia pobudzał wyobraźnie ludzi wywołując skojarzenia z rogiem pewnego mitycznego stworzenia – jednorożca.

24.01.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować najstarsze polskie banknoty oraz ich historię sięgającą czasów insurekcji kościuszkowskiej.

02.01.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu jest to zbiór obiektów związanych z historią Wydziału Lekarskiego, wśród których znajdziemy XIX i XX-wiecznie naczynia laboratoryjne m.in. narzędzia preparacyjne będące własnością prof. Henryka Hoyera mł. (lekarza, anatoma, histologa, twórcy krakowskiej szkoły zoologii), mikroskopy oraz dawne fotografie.