Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

wydarzenie

Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

09.01.2020
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało w tym roku wyjątkowy kalendarz na rok 2020. Autorzy skoncentrowali się na wyjatkowo bogatych zbiorach monet i medali znajdujących się w posiadaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każdy z obiektów został opracowany merytorycznie przez Włodzimierza Kiszę.
więcej o Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020
wydarzenie

Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

11.12.2019
W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zmieniamy już nastrój na świąteczny. Pomimo, iż aura raczej jesienna niż zimowa, a śniegu jeszcze brak postanowiliśmy zmienić wystrój dziedzińca Collegium Maius na bardziej bożonarodzeniowy. Tych pragnących na chwilę odpocząć od świątecznych porządków i pędzących w pogoni za zakupami zapraszamy na chwilę wytchnienia na urokliwy dziedziniec Collegium Maius. Informujemy równocześnie, że wejście na dziedziniec Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (tj. do 6 stycznia 2019) będzie otwarte dla zwiedzających do godz. 18:30
więcej o Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius
wydarzenie

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019

07.11.2019
Dnia 17 listopada zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do Muzeum UJ Collegium Maius. W programie wykłady, zwiedzanie kuratorskie i wiele innych atrakcji.
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019
wydarzenie

Inauguracja roku akademickiego 2019

30.09.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni. O godz. 9:00 w kolegiacie św. Anny odbędzie się msza święta. Orszak akademicki będzie się formował w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na zasadzie od najmłodszego do najstarszego wydziału. Zgodnie z tradycją na końcu pochodu idzie rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego a wraz z nim trzech pedeli niosący berła królowej Jadwigi (berło z daru Władysława Jagiełły), kardynała Fryderyka Jagiellończyka i kardynała Zbigniewa Oleśnickiego. Stąd pochód wyruszy w kierunku Auditorium Maximum. Inauguracja 656. roku akademickiego rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2019
wydarzenie

Dzień Seniora w Collegium Maius

16.09.2019
27 września o godz. 14:00 zapraszamy osoby w wieku 60+ do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. W pierwszy weekend jesieni będzie można za darmo zwiedzać wnętrza Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego z przewodnikiem od Librarii do Auli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacją droga mailową: collegiummaius.info@uj.edu.pl lub telefonicznie 12 663 14 48. Obowiązuje kolejność zgłoszeń (grupa max. 20 osobowa).
więcej o Dzień Seniora w Collegium Maius