Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

wydarzenie

Inauguracja roku akademickiego 2019

30.09.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni. O godz. 9:00 w kolegiacie św. Anny odbędzie się msza święta. Orszak akademicki będzie się formował w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na zasadzie od najmłodszego do najstarszego wydziału. Zgodnie z tradycją na końcu pochodu idzie rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego a wraz z nim trzech pedeli niosący berła królowej Jadwigi (berło z daru Władysława Jagiełły), kardynała Fryderyka Jagiellończyka i kardynała Zbigniewa Oleśnickiego. Stąd pochód wyruszy w kierunku Auditorium Maximum. Inauguracja 656. roku akademickiego rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2019
wydarzenie

Dzień Seniora w Collegium Maius

16.09.2019
27 września o godz. 14:00 zapraszamy osoby w wieku 60+ do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. W pierwszy weekend jesieni będzie można za darmo zwiedzać wnętrza Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego z przewodnikiem od Librarii do Auli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacją droga mailową: collegiummaius.info@uj.edu.pl lub telefonicznie 12 663 14 48. Obowiązuje kolejność zgłoszeń (grupa max. 20 osobowa).
więcej o Dzień Seniora w Collegium Maius
wydarzenie

Noc Cracovia Sacra 2019

22.08.2019
Dnia 14 sierpnia Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne w Krakowie wspólnie z Muzeum UJ Collegium Maius zorganizowało specjalny pokaz wyjątkowego eksponatu znajdujące się w zbiorach muzealnych, ormiańskiego welum liturgicznego. A o godzinie 20.00 miał miejsce koncert ormiańskiej muzyki religijnej.
więcej o Noc Cracovia Sacra 2019
wydarzenie

Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius

09.08.2019
Koncert muzyki ormiańskiej w ramach Nocy Cracovia Sacra 2019. Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć ormiańskiej hymny liturgiczne - szrakany w wykonaniu sopranistki Hasmik Bagdasarian oraz grającej na fortepianie Mariny Wardanian.
więcej o Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius
wydarzenie

W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ

09.07.2019
6 listopada 1939 r. w ramach działań represyjnych doszło w Krakowie do wydarzenia określonego przez okupanta jako "Aktion gegen Universitätsprofessoren", znanej powszechnie jako "Sonderaktion Krakau". W budynku Collegium Novum władze niemieckie aresztowały 183 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczej i Akademii Handlowej w Krakowie.
więcej o W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ