08.09.2021
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności.

31.08.2021
Festiwal Cracovia Danza

Festiwal Cracovia Danza

23.07.2021
W dniu 29 lipca w godz. 16-17.30 dziedziniec Collegium Maius będzie gościł wspaniałych tancerzy baletowych w ramach 22. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. W tym roku tematyka nawiązuje do początków baletu w Polsce. W ramach tej edycji odbędą się również trzy wydarzenia odwołujące się do krakowskich zabytków i dzieł sztuki „Kraków tańcem malowany”, w tym pokaz „Harmonia Mundi” na dziedzińcu naszego Muzeum. Zachęcamy do udziału zarówno w tym wydarzeniu, jak i w innych festiwalowych aktywnościach.
więcej o Festiwal Cracovia Danza

01.07.2021