Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

November 2023

20231110
Previous week
Next week

SPIN Day 2023

Date: 10.11.2023
SPIN Day 2023

W dniu 10 listopada chcemy Was zaprosić do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji #SPinDay 2023 zainicjowanej przez @Stowarzyszenie "Społeczeństwo i Nauka SPIN". Wydarzenie jest odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Muzeów i Centrów Nauki i ma na celu promocję edukacji wśród społeczeństwa oraz integrację między instytucjami kultury, instytutami badawczymi oraz organizacjami prowadzącymi działalność popularyzacji nauki.

Tego dnia będziecie mieli okazję odwiedzić wystawę interaktywną “Nauki dawne i niedawne” za 1 zł! Bilety można zakupić już teraz online: https://bilety.uj.edu.pl/ lub w kasie muzealnej.

Wystawa przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego udowadnia, że nauka matematyki, fizyki czy astronomii nie musi być mozolnym przebijaniem się przez gąszcz coraz mniej zrozumiałych wzorów, czy wkuwaniem kolejnego twierdzenia, prawa lub definicji. Może być za to świetną zabawą.

Zajrzyjcie do Collegium Maius i przeprowadźcie eksperymenty, które pozwolą Wam lepiej zrozumieć prawa rządzące wszechświatem!