Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego w Collegium Maius

W dniu 18 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego. Tego dnia uniwersytety kultywują  i promują swoje dziedzictwo poprzez różnorodne aktywności, dyskusje, konferencje, a także otwarty dostęp do własnych  muzeów i kolekcji. Hasłem tegorocznych wydarzeń jest Światło. To niezwykle symboliczne hasło, zważając na to, iż zadaniem uniwersytetów jest rozświetlanie drogi naukowej i kulturalnej.

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego również bierze udział w tegorocznych obchodach. Możliwym będzie między innymi udział w malowaniu obrazów światłem, a także prelekcji w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius. Tematem prezentacji, która będzie miała miejsce o godzinie 15:00 będzie udział uniwersytetu w rozwoju nauki oraz kształtowaniu kultury i tożsamości narodu na przykładzie Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach prelekcji przedstawiona zostanie także rola i zadania Muzeum uniwersyteckiego w zachowywaniu tego dziedzictwa i upowszechnianiu wiedzy o dorobku poprzednich pokoleń.

Data opublikowania: 16.11.2015