Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

24
środa
24.04.2024
Przejdź do wydarzeń
Trwające
calendar
Obiekt kwartału

15.04.2024 - 15.05.2024

„Obiekt kwartału” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przedstawić Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu prezentujemy berło kardynała Bernarda Maciejowskiego (zm. 1608 r.). Historię obiektu przybliża Beata Frontczak z Działu Zbiorów Muzealnych.
więcej o Obiekt kwartału
calendar
Obiekt kwartału

27.03.2024 - 27.04.2024

W Collegium Maius, gotyckim, najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego, miały swoją siedzibę dwa wydziały, Wydział Teologiczny oraz Wydział Sztuk Wyzwolonych. Sale Collegium Maius pełniły różne funkcje. Dwie małe sale na pierwszym piętrze przeznaczono na skarbiec, w którym przechowywano najcenniejsze dokumenty, książki, kosztowności.
więcej o Obiekt kwartału
calendar
Wystawa czasowa: Krakowska Trasa Akademicka

01.02.2024 - 30.04.2024

Wystawa „Krakowska Trasa Akademicka” prezentowana w piwnicach Collegium Maius opowiada o niektórych wątkach poruszanych w ramach projektu o tym samym tytule, ale przede wszystkim pokazuje dziedzictwo uniwersyteckie. Na fotografiach Tomasza Niziołka uchwycone zostały kolekcje akademickie (wraz ze zwykle niedostępnymi zakamarkami), historyczna architektura, ale i współczesność ukazując ciągłość, jak również zmienność uniwersyteckiej rzeczywistości.
więcej o Wystawa czasowa: Krakowska Trasa Akademicka
Wkrótce
calendar
Dzień Otwarty UJ 2024

24.08.2204

W dniu 22 marca Muzeum UJ Collegium Maius (ul. Jagiellońska 15) zaprasza uczestników Dni Otwartych UJ na odkrywanie historii uczelni na wiele sposobów. Przygotowaliśmy dla Was specjalny program, a darmowe wejściówki są do odbioru na stoisku Muzeum w Auditorium Maximum. Przeczytaj więcej informacji po otwarciu artykułu.
więcej o Dzień Otwarty UJ 2024
Powrót do góry