W samo południe z Fryderykiem Chopinem i Jane Stirling

22.01.2018
W ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem "W samo południe z Fryderykiem Chopinem i Jane Stirling" serdecznie zapraszamy na wykład „Paryż Chopina – Chopin Paryża” Ewy Chamczyk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się już za tydzień, we wtorek 19 czerwca b.r. o godz. 12.00 w Sali Zielonej Muzeum UJ Collegium Maius.
więcej o W samo południe z Fryderykiem Chopinem i Jane Stirling

SPiN Day 2017

13.12.2017
W dniu 10 listopada 2017 roku w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się tegoroczna wydarzenia pod nazwą SPiN Day. Dla uczestników udostępniono wystawę interaktywną „Nauki dawne i niedawne”, na której widzowie dzięki wykonywaniu prostych doświadczeń mogli zapoznać się ze zjawiskami z wybranych dziedzin wiedzy takich jak: ruch falowy czy historia instrumentów obliczeniowych. Nie zabrakło również warsztatów matematycznych, malowania światłem i tworzenia witraży
więcej o SPiN Day 2017

Lewis and Clark: Great Journey West

17.11.2017
Dnia 14 listopada 2017 roku w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Sali Kazimierza Wielkiego odbyła się projekcja filmu wyprodukowanego przez National Geographic "Lewis and Clark: Great Journey West". Wydarzenie to towarzyszyło prezentowanej do końca grudnia 2017 roku wystawie: "Adam Piekarski. Droga ku nieznanemu... Śladami wyprawy Lewisa i Clarka na zachód Ameryki".
więcej o Lewis and Clark: Great Journey West

Lewis and Clark: Great Journey West

10.11.2017
Dnia 14 listopada 2017 roku o godz. 10.00 w "Sali u Kazimierza" odbędzie się pokaz filmu "Lewis and Clark: Great Journey West"
więcej o Lewis and Clark: Great Journey West

Koncert Katy Carr

03.11.2017
Katy Carr powraca do Collegium Maius! Czy pamiętacie jej magiczny teledysk pt. "Polonia" nagrywany m.in. w Auli naszego Muzeum? W najbliższy poniedziałek 6 listopada o godz. 19:00 Katy powróci do Auli, by zagrać koncert. Na to wydarzenie obowiązują wejściówki, po które należy zgłosić się drogą mailową. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 zaproszenia, ilość miejsc ograniczona. Na Wasze maile czekamy do poniedziałku włącznie! Zapraszamy.
więcej o Koncert Katy Carr