Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

W niedzielę 22 listopada br. w godzinach 10 – 16 odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Tegoroczne hasło przewodnie to „Ciekawość – pierwszy krok do… muzeum". Liczymy, że przygotowany specjalnie na tą okazję program przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania działalnością naszej placówki.

• Rozpoczęcie Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich od uruchomienia grającego zegara na dziedzińcu, godz. 10:00.
  • „Artyści krakowscy Uniwersytetowi Jagiellońskiemu. Grafiki podarowane w latach 2013-2015". Godz. 11:00 oprowadzanie kuratorskie po wystawie z prof. Adamem Wsiołkowskim (sale wystawowe na parterze). 5 pierwszych osób, które zgłoszą się do opiekuna wystawy się o godz. 11:00 otrzyma katalog towarzyszący ekspozycji.
  • Sepet zdobiony koralami z przełomu XVI/XVII w., kaseta z kości bydlęcej z warsztatów florenckich i weneckich Embriarchi, urna w formie wazy Medici wykonana dla cara Rosji Aleksandra I - prezentacja obiektów poddanych konserwacji. Godz. 12:00 spotkanie z konserwatorami dzieł sztuki, którzy opowiedzą o obiektach i ich konserwacji (w Librarii).
  • „W poszukiwaniu indiańskiej tożsamości" – wystawa w piwnicach Collegium Maius. Godz. 13:00 wykład dr. Radosława Palonki "Archeolodzy z UJ w badaniach indiańskiej przeszłości na Południowym Zachodzie USA"(sala u Kazimierza).
  • Studencki kwadrans ze sztuką i nauką – formy warsztatowe dla rodziców z dziećmi w Auli, godz. 13:00, 14:00, 15:00.
  • Projekt Irresistible - prezentacja eksponatów interaktywnych wykonanych przez uczniów w Auli, godz. 10:00, 11:00.
  • „Wszystko… jest liczbą" - wystawa interaktywna.
  • Zwiedzanie ekspozycji głównej od Librarii do Auli.
  • Zapraszamy także na premierowy pokaz teledysku Katy Carr pt. „Polonia" promującego nowy album artystki, sfilmowany w gmachu Collegium Maius (pokaz w sali kinowej).

Ostatnie wejście na wszystkie ekspozycje o godz. 15:30. Zapraszamy!

Data opublikowania: 10.11.2015